Zabiegi kwasem hialuronowym – Korekta powiększanie ust

Kwas hialuronowy jest glukozaminoglikanem, który wiąże w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie .

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany.

Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu natychmiastowego nawilżenia przesuszonych, zwiotczałych ust.  Utrzymuje się w tkance od kilku dni do około miesiąca.

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas z jakim utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania,  oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance, natomiast efekty zabiegu powiększania czy wypełniania ust kwasem hialuronowym lub też tzw. zabieg lips up, utrzymują się średnio od 6 do 12miesiecy .

Modelowanie czy wręcz powiększanie UST kwasem hialuronowym to zabieg naturalny. Naturalne powiększanie ust możliwe jest do zastosowania w przypadku większości pacjentów.
Umożliwia pacjentkom uzyskanie pożądanych efektów w odpowiedzi na brak satysfakcji z kształtu ust, ich struktury czy kolorytu.

Bardzo często niezadowalający kształt czy struktura ust spowodowane są uwarunkowaniem genetycznym.

Mamy wówczas do czynienia z  asymetrią lub małą objętością. W medycynie estetycznej możliwe jest
naturalne powiększanie ust.

Drugim czynnikiem powodującym niezadowalającą kondycję ust jest proces fotostarzenia się skóry wywołany nie tyle określonym wiekiem, co niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Do czynników takich zaliczyć należy: działanie promieni słonecznych, wahania temperatury, ekspozycja na wiatr powodujący nadprodukcję wolnych rodników i osłabienie włókien kolagenowych.

Usta po kwasie hialuronowym są jędrne, mają wyraźniejszy jednolity koloryt.

Przeciwwskazania