Plazma jest czwartym stanem skupienia. Choć formą najbardziej przypomina gaz, jest zjonizowaną materią, w której, w efekcie wyładowań elektrycznych, wzbudzone zostały cząsteczki naładowane ujemnie i dodatnio, a także cząsteczki neutralne.

Plazma istnieje w naturze, choć w bardzo różnych formach. Ponad 99 proc. materii Wszechświata to właśnie plazma – gwiazdy są przykładem plazmy gorącej, a przestrzeń między nimi to plazma zimna.

W trakcie zabiegu wytwarzają bardzo wysoką temperaturę, w efekcie czego powstaje tzw. łuk elektryczny (widoczny w postaci światełka), który następnie zmienia strukturę powietrza – z gazu przechodzi ono w stan skupienia zwany plazmą. Plazma powstaje na niewielkim obszarze między igłą urządzenia, a skórą pacjenta

Wskutek wysokiej temperatury w miejscu oddziaływania plazmy tworzą się strupki o średnicy milimetra, które muszą same odpaść – trwa to około tygodnia.

Gdy odpadną, skóra pod nimi może być zaczerwieniona – trzeba o nią dbać w sposób zalecony przez osobę wykonującą zabieg.Bezpośrednio po zabiegu rozpoczyna się proces intensywnej odbudowy i regeneracji. Wszelkie ubytki są uzupełniane, a struktura skóry zostaje gruntownie przebudowana. Taki mechanizm działania sprawia, że plazma pozwala nam uzyskać podobne rezultaty, jak ma to miejsce w przypadku operacji plastycznej.

Ta metoda pozwala także skorygować nadmiar skóry wokół uszu, zmarszczki palacza czy zmarszczki na szyi, ale zabieg wskazany jest również w innych przypadkach:

Przeciwwskazania do zabiegu