NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA i REGULAMIN ZAPISÓW
Zapis na zabieg oznacza ze AKCEPTUJESZ REGULAMIN i poniższe zasady.
Przed wysłaniem wiadomości sprawdź czy odpowiedź na nurtujące Cię pytanie znajduje się poniżej oraz zapoznaj się z regulaminem. Ułatwi to nam komunikację, pozwoli mi szybciej odpowiadać na Wasze wiadomości i sprawniej Was zapisywać na zabiegi. ?

1. Jak się zapisać na zabieg?

Jeżeli chcesz się zapisać skontaktuj się ze mną przez wiadomość prywatną na FB lub telefonicznie. 

Jeżeli nie odpisuję lub nie odbiorę telefonu, to oznacza że jestem w trakcie pracy . 
Na wszystkie nieodebrane połączenia staram się oddzwaniać tak szybko jak to jest możliwe. 

Otrzymuję bardzo dużo wiadomości, na wszystkie odpowiadam, ale nie jestem w stanie tego robić od razu.

Przy rezerwacji terminu wymagana jest wpłata zadatku (w ciągu trzech dni), 100 zł od jednego obszaru makijażu. Po upływie tego terminu bez wpłaty zadatku uznaję go jako wolny. Cena zabiegu  jest pomniejszona o kwotę zadatku. Zadatek można wpłacić na nr konta:

Aleksandra Jaworska
mBak: 71 1140 2004 0000 3302 7854 4138
 
Jeżeli rezerwujesz termin, upewnij się że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu ( punkt 3) . 
Jeżeli nie jesteś pewna, skontaktuj się ze mną. Jednocześnie osoby, które posiadają wcześniejszy makijaż permanentny (nawet jeśli uznają, że już nie jest widoczny)- są obowiązane do powiadomienie mnie o tym przy zapisie , muszę zarezerwować odpowiednią ilość czasu na zabieg. Jeżeli nie poinformujesz mnie o tym a makijaż jest mocno widoczny mogę odmówić wykonania zabiegu- strata naszego czasu.

Nie wszystkie metody pigmentacji mogą być wykonane w odniesieniu do każdej Klientki. Ja proponuję Klientce optymalną metodę i technikę. W przypadku decyzji Klientki o rezygnacji z pigmentacji w trakcie wizyty- zadatek nie jest zwracany.

Zastrzegam sobie prawo do zmiany ustalonego terminu po ustaleniu z Klientką- dogodnego dla obydwu stron.

2. Czy korekta jest dodatkowo płatna i czy jest potrzebna?

PIERWSZA KOREKTA JEST W CENIE ZABIEGU. W ciągu 3-6 tygodni po zabiegu wykonujemy dopigmentowanie mające na
celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Termin korekty ustalamy podczas zapisu lub podczas wizyty. 

Zdarzają się sytuacje, że uzyskamy bardzo dobry efekt już po pierwszym zabiegu i wtedy możemy podjąć wspólnie decyzję o rezygnacji z korekty. Nie decyduj jednak o tym sama. Jeżeli jest coś do poprawy, a nie stawisz się na korekcie w wyznaczonym terminie w ciągu 6 tygodni to zabieg jest niedokończony, odpowiedzialność za rezultat gorszy od oczekiwanego spoczywa na Tobie. Nie mam obowiązku wyznaczać dodatkowych terminów korekt jeżeli z Twojej winy nie przyjdziesz na wyznaczony zabieg. Korekta/ dopigmentowanie  po czasie dłuższym niż 6 tygodni od pierwszego zabiegu oraz wszystkie dodatkowe korekty i dopigmentowania są płatne 60 % ceny podstawowej. W większości przypadków optymalny efekt uzyskujemy po 2 zabiegach.

3. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu.


I NAJWAŻNIEJSZE: nie zatajaj przede mną informacji dot. przeciwwskazań, jeżeli chcesz aby rezultat zabiegu był satysfakcjonujący

4. Jak przygotować się do zabiegu ?

BRWI
Jeżeli pigmentujemy brwi nie reguluj ich przed zabiegiem. Najlepiej dobierzemy dla Ciebie kształt kiedy będzie widoczna linia naturalnego wzrostu włosków.

USTA
Na 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zażyj lek przeciwwirusowy Heviran, aby zapobiec ryzyku pojawienia się opryszczki. Dzień przed zrób delikatny peeling ust i dobrze je nawilżaj.

KRESKI
Przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem odstaw odżywki do rzęs. Jeżeli przedłużysz rzęsy konieczne będzie ich wcześniejsze zdjęcie przed zabiegiem ( ja nie mam możliwości usunięcia rzęs ) . Przyjdź na zabieg w niewytuszowanych rzęsach.

5. Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu i odporność na niego są bardzo indywidualną sprawą. Pigmentację przeprowadzamy w znieczuleniu . 
Stosujemy znieczulenie z lidokainą i epinefryną nakładane po przerwaniu ciągłości skóry. Początek zabiegu Panie określają jako nieprzyjemny, ale kiedy znieczulenie zacznie działać zabieg jest bezbolesny. Usta i kreski dodatkowo znieczulamy przed zabiegiem lidokainą 9,6%.

6. Jak przebiega i ile trwa zabieg?

Na zabieg zarezerwuj sobie ok 1,5- 2 h. Zabieg jest poprzedzony konsultacją, wywiadem dot stanu zdrowia i ew. przeciwwskazań. Staram się jak najdokładniej ustalić jakie są Twoje oczekiwania i dobieramy najodpowiedniejszą metodę, robimy rysunek wstępny i dobieramy kolor. W przypadku ust i kresek na pół godziny przed zabiegiem znieczulamy pigmentowany obszar i następnie przechodzimy do pigmentacji.

7. Jak będę wyglądała po zabiegu i jak wygląda gojenie?

Po zabiegu może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, uczucie napięcia i opuchnięcia. 
Objawy te ustępują dość szybko, zazwyczaj w ciągu 48h.

Bezpośrednio po makijaż wydaje się przerysowany i ciemniejszy od efektu końcowego. Po kilku dniach skóra zaczyna się złuszczać i do 10 dni od zabiegu kolor blednie średnio ok 50% barwy wyjściowej, a pełna stabilizacja koloru następuje po 28 dniach ( kolor w tym czasie może się przyciemnić).

8. Jak długo utrzymuje się efekt ?

Trwałość makijażu jest bardzo indywidualną kwestią . Zależy od takich czynników jak typ Skóry, pielęgnacja, stan zdrowia, ekspozycja na promieniowanie UV, wybrana technika i głębokość na którą aplikowany jest pigment.
Zazwyczaj zalecam odświeżenie makijażu i dopigmentowanie brwi po ok 1-1,5 roku. W przypadku ust pigment utrzymuje się w skórze dłużej niż w przypadku brwi ( 2-3 lata) .

Jeżeli pigment utrzymuje się w skórze wiele lat, mamy do czynienia z tatuażem i jest to nieprawidłowo wykonany makijaż permanentny.

Dzięki temu że makijaż nie jest „na zawsze” mamy możliwość wprowadzić po jakimś czasie korektę kształtu czy koloru , dając nam możliwość zmiany wizerunku.