Piękne, długie rzęsy doskonale podkreślają kobiece oko.

Pozwalają też na porzucenie mascary i zapewniają piękny wygląd bez makijażu, na basenie czy siłowni 🙂 

Zabiegi zagęszczania rzęs różnią się między sobą. W zależności od wybranej metody efekt będzie delikatny i naturalny, lub spektakularny  z efektem wow 🙂 

*W przypadku zagęszczania rzęs metodą 1:1 do jednej rzęsy własnej przyklejona zostanie jedna rzęsa sztuczna. Jeśli zostanie prawidłowo dobrana pod względem grubości i długości, uzyskamy efekt bardziej gęstych rzęs, gwarantując sobie tajemnicze spojrzenie bez sztucznego efektu. Optycznie też powiększy się nam oko i przyciemni oprawa. 

Zabieg jest stosunkowo delikatny, jedna doklejona rzęsa nie obciąża bardzo naszej własnej, w związku z czym nasze rzęsy pozostają zdrowe i gęste. 

*Przedłużanie rzęs metodami objętościowymi tj, 2D i 3D czy Hollywood Effect to zdecydowanie bardziej spektakularne metody ozdoby oczu, dające efekt wachlarza gęstych, długich rzęs. 

Przedłużanie rzęs 2 do 1 (rzęsy 2:1), czy aplikacja 3 do 1 (rzęsy 3:1) lub zagęszczenie 4 do 1 (rzęsy 4:1) polega na doklejaniu do rzęsy prawdziwej odpowiednio dwóch, trzech lub czterech rzęs sztucznych. Są one wykonane z ultra lekkiego tworzywa które nie obciąża i nie uszkadza rzęs naturalnych. Metody  Volume oraz Hollywood jak same nazwy wskazują, gwarantują naprawdę spektakularne efekty. Do jednej rzęsy naturalnej przykleja się kępkę kilku rzęs sztucznych, przy czym wybiera się rzęsy najlżejsze , by przy dużej ich ilości nie obciążyć powieki i nie zniszczyć naturalnych rzęs. 

*Zabieg zagęszczania rzęs trwa nawet 3 godziny, dlatego warto przyjść najedzonym i wypoczętym 🙂 Sam zabieg jest bezbolesny. 

-Przed zabiegiem należy wyjąć szkła kontaktowe. 

Przeciwwskazaniem do przedłużania rzęs jest:

-zakażenie nużeńcem

-niedomykanie powiek

– henna wykonana na 48 przed zabiegiem

*Przez dwie doby po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o kilku zasadach, by nie naruszyć rzęs, a tym samym zapewnić im jak najdłuższą trwałość:

– Jedną z nich jest unikanie dużej wilgoci, pary wodnej, ciepła suszarki lub wystawiania rzęs na działanie strumieni wody (np. pod prysznicem). Może to osłabić działanie kleju i sprzyjać szybszemu odpadaniu rzęs.

*Płyn do demakijażu należy zamienić na lekki płyn micelarny (nie powinny być to płyny dwufazowe, mleczka lub olejki, by nie obciążać rzęs), a samo usuwanie makijażu powinno być wykonywane bardzo delikatnie. Należy też zwracać uwagę, by nie dotykać i nie pocierać oczu – można tym samym naruszyć strukturę doklejonych rzęs oraz zdeformować ich wygląd. Okolice rzęs omijamy przy nakładaniu kremu 🙂 

*Dla utrzymania pięknego efektu rzęsy należy uzupełniać na bieżąco. Rzęsy przyklejone do naturalnych wypadają razem z nimi, najlepiej jest uzupełniać je nie rzadziej niż co 3 – 4 tygodnie. Rzęsy które nie były uzupełnione po 4 tygodniach aplikuje się w całości od nowa.